Tip concurs: Cea mai bună lucrare de elev în domeniul creației sau inovării - 31

Amelia Vacarciuc, clasa a V-a,

LTPA „Nicolae Sulac”

388

Constantin Tifoi, clasa a X-a, 

Centrul de creaţie tehnică pentru copii şi adolescenţi “Politehnic”

42

Petru Zhibarță, clasa a X-a,

Marius Teslaru, clasa a XI-a, 

CCT „Politehnic”, Şcoala Profesională nr. 6

56

Daniel Gogu, clasa a X-a,

Centrul de creaţie tehnică pentru copii şi adolescenţi „Politehnic”

46

Daniel Gogu, clasa a X-a,

Centrul de creaţie tehnică pentru copii şi adolescenţi “Politehnic”

49

Andreia-Cristina Sirețanu, clasa a XII-a,

IP LT „Principesa Natalia Dadiani”

182

Kateryna Bejan, clasa a XI-a,

IP LT „Mihail Kogalniceanu”

284

Daniela Placinta, clasa a IX-a,

IPLT „Liviu Deleanu", or. Chișinău

36

Dan-Cristian Melnic, clasa a XII-a,

Liceul de Creativitate și Inventică „Prometeu-Protalent”, or. Chișinău

120

Ольга Иванова, 8-ой класс,

Теоретический лицей им. Милеску Спэтарул

41

Cosmin Ciorbă, clasa a X-a,

Cristian Comendant, clasa a XII-a,

Andrei Copaci, clasa a XI-a,

Codwer/Tekwill Academy Kids 

1321

Александр Кроитор, 9-ый класс,

Теоретический лицей имени Федора Яниогло

32

Sorin Sofronie, clasa a VIII-a,

Eduard Balamatiuc, clasa a XI-a,

Liceul Teoretic „Iulia Hasdeu”, or. Chișinău

727

Lucian Minchevici, clasa a V-a,

Cristian Basoc, clasa a X-a,

L.T. „Iulia Hasdeu”, or. Chișinău

666

Vitalie Calaev, clasa a X-a,

L.T. „Iulia Hasdeu”, Chișinău

666

Vlad Spinenco, clasa a VI-a,

Marius Lupei, clasa a XI-a,

Liceul Teoretic “Iulia Hasdeu”

652

Milena Vasilioglo, clasa a VIII-a,

Irina Șarapova, clasa a VI-a,

Liceul Teoretic „Iulia Hasdeu”, Chișinău

658

Alexandru Zapivac, clasa a XI-a,

LT „Andrei Straistă”, Anenii Noi

132

Marius Vrabie, clasa a XII-a,

LT „Ion Creangă”, Ungheni

30

Alexandra Țaranu, clasa a XII-a,

LT ,,Emil Nicula”, s. Mereni, Anenii Noi

343

Екатерина Сулак, 4-ый класс,

Гимназия им. М. Танасогло с. Кирсово, Гагаузия

61

Chiril Sajin, Nichita Vascauțan, 

clasa a XII-a, L.T. Mihai Grecu

238

Flavius Rață, clasa a 5-a,

IPIÎ Excelsis, orașul Chișinău

142

Коврикова Светлана, Дювенжи Илья, Кырбыик Светлана,
ученики 4-го класса,

Tеоретический лицей им. Тодура Занет, с. Конгаз, Гагаузия

30

Domushchu Svetlana, 

Domushchu Ecaterina,

11th grade, Congaz theoretic lyceum by T.Zanet

25

Радова Марина, 3-ий класс,

Tеоретический лицей им. Тудора Занет, село Конгаз, Гагаузия

29

Cosmin Dobrea, clasa a IV-a,

Liceul Teoretic cu Profil de Arte „Mihail Berezovschi”, or. Chișinău

1023

Дмитрий Димов, 9-ый класс,

Теоретический Лицей им. А.Должненко, Вулканешты

28

Andrei-Ionuț Mihaila, clasa a VII-a,

LCI „Prometeu-Prim”, or. Chișinău

308

Rudiveț Mihail,

Bucațel Ecaterina,

clasa a VIII-a, L.T. Mihai Grecu

135

Gabriel Gluhu, clasa a VI,

Centrul de creație tehnică, sectorul Buiucani, mun. Chișinău

127